5 milijardai „mobiliakų“

2012-08-15
|

Kad ir ką pažangiausių pasaulio valstybių galvos šnekėtų apie kabelinių interneto linijų svarbą ir prioritetą, ekspertai pripažįsta, kad milijonai žmonių artimiausiu metu tokio interneto negalės įsivesti. Bet jiems lieka mobiliojo interneto alternatyva. Jo ir apskritai mobiliojo ryšio per artimiausius ketverius metus laukia įspūdingas augimas.

JAV korporacija „Cisco Systems“, besiverčianti tinklo ir duomenų perdavimu, telekomunikacijų įrangos kūrimu bei pardavinėjimu, paskelbė išsamią prognozę, kaip 2009–2014 metais augs mobiliojo ryšio srautas. Jų nuomone, šio laikotarpio pabaigoje prie tinklo prisijungs 5 milijardai mobiliųjų prietaisų, o pats mobiliojo ryšio srautas išaugs net 39 kartus – iki fantastiško 3,6 eksabaito per mėnesį, t. y. 40 eksabaitų per metus. Šį skaičių įsivaizduosite lengviau, jei pasakysime, kad tai tolygu kokiam trilijonui muzikinių dainų MP3 formatu.
Vyrukai iš „Cisco“ mano, kad vidutinis statistinis mobiliojo įtaiso savininkas 2014-aisiais dėl trečiosios ir ketvirtosios kartos mobiliojo ryšio dažniausiai klausysis „online“ transliuojamos muzikos, žiūrės vaizdo klipus, iš interneto siųsis muziką ir filmus. Tačiau didžiausią dalį didžiulio mobiliojo ryšio srauto vis dėlto sudarys ne muzika, o vaizdo medžiaga – du trečdaliai, dar 17 proc. teks mobiliajam internetui ir 8 proc. – į mobiliuosius prietaisus perėjusioms failų keitimosi sistemoms.

Kokia ateitis laukia sumaniųjų telefonų? Ne tokia masiškai optimistinė, kaip būtų galima tikėtis. „Ciskiečiai“ sako, kad daugelyje pasaulio šalių „smartfonai“ tarp visų kitų mobiliųjų telefonų sudarys ne daugiau kaip 30 proc. Prognozuojami rodikliai svyruoja pagal šalį, pavyzdžiui, Kinijoje kas penktas mobilusis telefonas bus sumanusis, o sparčiausiai augančioje Indijoje – kas aštuntas. Sumaniuosius telefonus dažniausiai naudos tie, kurie ir dabar yra jų naudojimo lyderiai – europiečiai ir amerikiečiai. Juk šiuo metu labiausiai „smartofonizuota“ šalis yra Italija: net 36 proc. mobiliųjų prietaisų Italijoje šiuo metu sudaro sumanieji telefonai, o 2014-aisiais jų bus du trečdaliai. JAV tuo metu tarp „mobiliakų“ sumaniųjų telefonų bus 55 proc., bendras Europos vidurkis bus 49 proc. O kaip technologijų monstrai – japonai? Kažkodėl, „Cisco“ ekspertų manymu, šioje šalyje sumanieji telefonai sudarys tik 8 proc. Bet galbūt dėl to, kad japonų ir paprasti telefonai beveik nenusileidžia sumaniesiems?..

Tačiau net 30 kartų daugiau už sumaniuosius telefonus mobiliojo ryšio srauto ateityje suris telefonai su pikoprojektoriais. Ši technologija vaizdus leis projektuoti ant artimiausios sienos tiesiai iš mobiliojo ryšio prietaiso ir taip kompensuoti nedidelį vaizdo ekraną. Panorėjus bus galima, pavyzdžiui, išvysti padidintą mobiliojo vaizdo žaidimo projekciją arba peržiūrėti nuotraukas, „YouTube“ klipukus, galų gale – „gyvai“ vaizdo režimu kalbėtis su pašnekovu. Kol kas pikoprojektoriai plačiosioms masėms nėra prieinami, tačiau tikimasi, kad jau po poros metų jos aktyvumas bus gana didelis ir stabiliai didės. Todėl taip, kaip šiandien per mobiliuosius telefonus klausomės muzikos, ateityje ant pastatų sienų sutemus galėsime žiūrėti filmukus, parsisiųstus iš interneto ar transliuojamus realiu laiku.

4
5
Week LOLs
Kokį Kalėdų medį pasirinktumėte namams? Jūsų sprendimas atskleidžia, kas vyksta jūsų sieloje
Aplankom draugus
Month best
Facebook
lol.lt © 2024

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
logotipas