lol.lt © 2024
Informacija: [email protected]
Tikriausiai kiekvienas iš Jūsų esate buvęs kino teatre. Mėgavotės gerais filmais, valgėte popcornus ir kirkinote savo panelę(ar vaikiną):D Bet ar esate susidomėję, kaipgi iš tiesų veikia tie kino teatrai? Kokie technikos stebuklai slepiasi už sienos, esančios Jums už nugaros? Dabar gi praskleisime šį paslapties šydą – leisime žvilgtelėti į pačią kino teatrų širdį ;)Tikriausiai kiekvienas iš Jūsų esate buvęs kino teatre. Mėgavotės gerais filmais, valgėte popcornus ir kirkinote savo panelę(ar vaikiną):D Bet ar esate susidomėję, kaipgi iš tiesų veikia tie kino teatrai? Kokie technikos stebuklai slepiasi už sienos, esančios Jums už nugaros? Dabar gi praskleisime šį paslapties šydą – leisime žvilgtelėti į pačią kino teatrų širdį ;)
Tai pagrindinis valdymo pultas. Iš išvaizdos jis yra kiek panašus į paprastą bankomatą. Bet iš tiesų tai yra itin galingas kompiuteris, kurio pagalba kinomechanikas valdo visus procesus – nuo filmo paleidimo, iki itin vaizdo ekrane kalibravimo. Beje, filmai čia užima itin daug vietos(po 300-400 GB ir net daugiau – iš torrentų tokio nelabai parsisiųsi, ane?:)).
O va taip atrodo pats filmo peržiūros valdymas(grubiai tariant, tai yra kino teatrų playeris).
Bet, turbūt, pati įdomiausia dalis yra patys projektoriai – tai du didžiuliai aparatai, sveriantys po 500kg. Jie abu veikia vienu metu, sinchroniškai pateikdami vaizdą į ekraną. Tai leidžia mums mėgautis puikiausiais 3D efektais, bet, kas įdomiausia, ir paprasti filmai yra rodomi tuo pačiu principu – tik tokiu atveju jie yra leidžiami per poliarizacijos filtrus, kuris ir yra matomas šioje nuotraukoje(tas metalinis dalykėlis prieš stiklą).
Pačių projektorių viduje yra visa kino teatro širdis – itin galingas IMAX serveris. Deja, tikslių jo parametrų sužinoti nepavyko, bet ką sužinojau, tai kad jame yra dvi vaizdo plokštės GeForce 580, po vieną kiekvienam projektoriui.
Beje, atidaryti projektorių ir pažiūrėti į serverį būtų visai paprasta, bet va jo uždaryti jau nepavyktų – uždaromi jie yra tik įvedus specialų kodą, be kurio visa sistema net neįsijungs. O kodą žino tik sertifikuoti IMAX specialistai.Ir kiekvieną kartą suvedus kodą ir uždarius sistemą, kodas yra sugeneruojamas iš naujo. Apsauga, kaip kokiam banke, ane? :)
Projektoriuose yra įtaisytos ksenoninės lempos, kiekviena iš jų yra 6kWt galingumo – tai yra šimtas paprastų elektros lempučių. Taip atrodo naujos lempos.
O taip atrodo kino teatro audio sistema. Įdomus faktas, kad kasdien ji pati atlieką autosinchronizaciją – salėje yra įtaisyti mikrofonai ir pagal jų duomenis sistema parenka optimalų garsą kiekvienam seansui.
Salėje būna 8 subwooferiai, kurių galingumas po 600 watų, bei daugybę mažesnių garsiakalbių. Bendras audio sistemos galingumas salėje yra 14000 watų.
Salėje, po sėdynėmis, yra įtaisyta sistema BassShaker, kuri skambant tam tikriem garso efektam sukelia sėdynių vibraciją, kas suteikia paildomo malonumo . O taip atrodo pati BassShakerio valdymo sistema.
O taip atrodo pati salė ir ekranas(ką, Jūs, žinoma, jau esate matę). Ekrano dydis yra 16x25 metrų(apytiksliai, nes ekranas, kaip ne keista, nėra stačiakampio formos). Pati salė yra virš 500 vietų talpos.
O taip atrodo visa aparatinė iš salės. Tokią ją mes ir matome kiekvieno seanso metu.
Tikiuosi, ši mini ekskursija jum patiko :) O dabar bėgam į kino teatrą žiūrėti naujo blockbusterio :D