5 keisčiausios olimpinės sporto rungtys

2012-08-07
|

Šiuolaikinėje Olimpiadoje naujos sporto šakos turi pereiti ilgą ir varginantį kelią, kad būtų įtrauktos į žaidynių programą. Beisbolas ir softbolas neseniai buvo panaikinti, tuo tarpu regbis ir golfas - grąžinti į olimpinių sporto šakų tarpą.

#5. Plaukimas su kliūtimis.
Tai beveik įprastas plaukimas nepaisant kelių keistokų aplinkybių:
Pirmiausia, plaukikai turėjo įkopti į stiebą ir greit nulipti. Tada šokti į vandenį ir vandenyje perkopti valčių blokadą.
Kita „maloni“ aplinkybė buvo tai, kad Prancūzijoje, kur atsirado ši sportinė rungtis, nebuvo tinkamo baseino plaukimui. Todėl žaidimas įmantriu pavadinimu „Miscellaneous Water Bullshit“ buvo žaidžiamas Senos upėje, į kurią tuo metu buvo leidžiama Paryžiaus kanalizacija.
Reikėtų pažymėti, kad 1900-ieji buvo ne tik pirmas kartas šiai rungčiai Olimpinėse žaidynėse, bet ir paskutinis.#4. Nuotolinis nardymas.
Ši rungtis turi tik dvi ir labai paprastas taisykles: 1) Šokti nuo platformos. 2) Kuo greičiau nerti nejudinant rankų ar kojų.
Laukia tikrai ilgas nirimas gilyn...
Ir apsvaigęs išnirimas mažiausiai po minutės.
Kažin ar apskritai įmanoma ši sporto šaka baseine neprasiskeliant galvos.#3. Pelota.
Dar vienas 1900-ųjų Olimpinių žaidynių žaidimas „Pelota“. Tradicinis prancūzų – ispanų žaidimas gal ir tinka pasimušinėti su draugų kompanija, bet kaip olimpinis sportas jis truputį lempa.
Žaidimas buvo žaidžiamas vieną kartą. Kas laimėjo niekas negali pasakyti, nes žiūrovams buvo tiesiog pernelyg nuobodu jį sekti.#2. Distancijos plaukimas po vandeniu.
Sporto šaka, kurios esmė kuo ilgesnį atstumą po vandeniu išplaukti per trumpesnį laiką. Tai reiškia kelias minutes stebėti kol vyrukas kapanojasi po vandeniu iš visų jėgų. Laimei, organizatoriai pramogos dėlei pasirinko upę su stipria srove ir plaukikai netruko ilgiau 1 min.#1. Solo sinchroninis plaukimas.
Vienintelė sporto šaka pasaulyje, kur pusnuogiai tos pačios lyties atstovai šoka kartu. Sportas, kur vienas žmogus šoka ir maivosi vandenyje, tai tikrai jau iš esmės yra juokinga. Vis tik sporto rungtis buvo įtraukta į programą dar dvejose Olimpinėse žaidynėse, kol 1992 metais buvo nutraukta. Kokios gi priežastys? Paini vertinimo sistema ir... sportininkų dėmesį blaškantis teisėjų juokas. 

3
17
Savaitės LOL'as
Tėvo pamoka
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2023

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama