6 įmantriausios mokyklos pasaulyje

2011-09-12
|

 

1. Požeminė mokykla

Terraset pradinė mokykla PTA (JAV) 
Adresas: 11 411 Ridge Heights Road, Reston, Virginia

Mokykla buvo pastatyta 1970-aisiais, kai JAV sukrėtė energetikos krizė ir šalyje buvo įvestas energijos taupymo režimas. Restono mieste buvo pastatyta mokykla Terraset: išlygino kalną, pastatė toje vietoje pastatą ir užvertė jį žeme. Žemė natūraliai sulaikė šilumą ir taupė energiją.

2. Mokykla be drausmės

ALPHA Alternatyvi mokykla (Kanada)
Adresas: 20 Brant Street, Toronto, Ontario

Mokykloje Alfa, kuri duris atvėrė 1972 m., nuolat vyrauja nepaklusnumas. Čia nėra nei pažymių, nei tvarkaraščių, nei namų darbų. Niekas nenubaus už parašytą ant lentos keiksmažodį. Mokiniai patys nusprendžia, kaip praleisti dieną mokykloje ir kokias pamokas aplankyti. Klasės formuojamos ne pagal amžių, o pagal interesus. Mokytojų uždavinys - netrukdyti.

3. Klajoklių mokyklos

"Keneleken" (Rusija) 
Adresas: Oleneksky Evenki Nacionalinė apskritis, Jakutija

Ankščiau klajoklių piemenų vaikai arba visai nesimokydavo, arba turėdavo likti mokyklose-internatuose ir ištisus mėnesius nesimatyti su šeima. Šiandien ši problema yra išspręsta klajojančių mokyklų, kurių Rusijoje kasmet atsiranda vis daugiau ir daugiau, dėka. Jakutijoje tokių mokyklų jau dabar yra daugiau nei tuzinas. Kiekvienoje naujoje aikštelėje be įprastų klajoklių statinių dabar atsiranda ir mokyklų palapines, nors mokinių jose paprastai būna labai mažai. 

4. Bendros kalbos ieškojimo mokykla

Busan International Foreign School (Pietų Korėja) 
Adresas: 798 Nae-ri, Gijang-eup, Gijang-gun, Busan

Mokyklos užsieniečiams mokiniai Pietų Korėjos Busan mieste dirba nenuilstamai ištisus metus. Čia mokosi emigrantų arba žmonių, atvykusiu dirbti į Korėją ilgesniam laikui, vaikai, taip pat berniukai ir mergaitės, kurie mainų programų rėmuose atvyko mokytis į Korėja ir jiems reikia adaptuotis. Intensyvus režimas yra būtinas, norint greitai prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų ir sėkmingai įstoti į vieną iš Korėjos universitetų.

5. Malonios sąveikos su pasauliu mokykla

Mountain Mahogany Community School (JAV) 
Adresas: 5014 4th Street NW, Albuquerque, New Mexico

Norint patekti į Raudonmedžių kalnų mokyklą, reikia laimėti loterijoje. Iš oficialios svetainės reikia parsisiųsti specialią formą, užpildyti ją, nusiųsti faksu ar paštu ir laukti kol bus paskelbtas laimingųjų sąrašas. Požiūris į mokymąsi mokykloje taip pat originalus. Trys principai, kuriais remiasi mokyklos politika - įdomumas, saugumas ir emocinis vystymasis. Ypač vaikai mokomi sąveikauti su išoriniu pasauliu. Mokytojai mokinius juokais vadina "mažais sodininkais". Ir nenuostabu: mokyklos teritorijoje pasodinti šimtai medžių, kuriais mokiniai turi patys rūpintis.

6. Atviros erdvės principo mokykla

Ørestad gimnazija (Danija) 
Adresas: Ørestads Boulevard 75 2300 Copenhagen

Gimnazijos Orestad pastatas Kopenhagoje sukurtas kompanijos 3XN, yra tikras šiuolaikinio meno šedevras tiek iš vidaus tiek iš išorės. 2007 m. mokykla buvo pavadinta geriausiu Skandinavijos statiniu. Tai pirmoji mokykla atidaryta Danijos nacionalinės švietimo reformos rėmuose.

Orestado mokiniai – vyresnių klasių moksleiviai, ruošiantis studijuoti žiniasklaidą. Žodis "komunikacija" skamba čia kiekviename žingsnyje. Klasės atskirtos labai simboliškai - beveik visos klasės iš esmės mokosi vienoje didelėje patalpoje. Visame pastate veikia bevielis internetas, todėl mokiniai nuolat bendrauja ne tik realioje, bet ir virtualioje erdvėje.

 

3
60
Savaitės LOL'as
Kabinimo meistro atsitraukimas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2024

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama