lol.lt © 2025
Informacija: [email protected]
Tai pirmasis išmanusis telefonas pasaulyje. Tiesa, vadinamas jis buvo ne išmaniuoju, o Comunikatorium, nes tiesiog tokio termino, kaip išmanusis telefonas, tais laikais, paprasčiausiai nebuvo. Ir jis ne vieneriais metais aplenkė laiką ir konkurentus – Nokia tada buvo tikra mobiliujų telefonų technologijų lyderė. Šis telefonas buvo išleistas 2000-aisiais metais, bet jau sugebėjo atidaryti Word, Excel, PowerPoint ir PDF failus, turėjo atminties kortelių skaitytuvą, 4,5 colių ekraną, su raiška 640x200 pikselių ir buvo varomas 52MHz spartos procesoriumi( nepamirškite, kad tais laikais, galingiausi kompiuteriai turėjo ne daugiau, nei 1GHz spartos procesorius). Tikras savo laiko technikos stebuklas.
Tai pirmasis asaulyje telefonas su MP3 grotuvu. Pasirodė jis taipogi 2000-aisiais metais(beje, tai buvo tikro mobiliujų technologijų proveržio metai – Sharp išleido pirmajį telefoną su kamera, Benefon – pirmajį telefoną, palaikantį GPS, Sony – pirmajį telefoną palaikantį polifonines melodijas(Sony J5)). Bet šis Siemensas išsiskyrė dar ir tuo, kad jis pirmasis palaikė atminties korteles iki 32MB – tais laikais tai buvo tiesiog protu nesuvokiamas dydis – visi ekspertai buvo įsitikinę, kad niekas niekada nesugebės išnaudoti tiek daug vietos telefone... Pats telefonas svėrė 88 gramus ir buvo toks mažytis, kad lengvai pasimesdavo rūbų kišenėse.
Tai pirmasis telefonas pasaulyje, kuris palaikė Bluetooth funkciją. Išlestas 2002-ais metais, jis taip pat buvo vienas iš keletos telefonų, palaikančių GPRS ir elektroninį paštą. Bet jo dizainas buvo tikrai ne pats patraukliausias, todėl didelio populiarumo jis nesulaukė...
Šis legendinis telefonas pasirodė beveik tuo pat metu,kaip ir aukščiau minėtasis Ericssonas, bei turėjo tas pačias funkcijas . Bet jis turėjo tai, ko neturėjo Ericssonas – žaidimą Snake(Gyvatėlė). Šis žaidimas tapo toks populiarus, kad tapo neatsiejama Nokia kompanijos įvaizdžio dalimi. O pats telefonas – neatsiejama tikro verslininko įvaizdžio dalimi.
Telefonai su liečiamaisiais ekranais jau baigia išstumti aparatus, turinčius klaviatūrą. Ir būtent dėl šio reiškinio jau beveik išnyko ir kita telefonų klasė – atlenkiamieji telefonai. Ir nors šis Samsungas nebuvo pirmasis nė vienoje srityje(pirmasis atlenkiams telefonas buvo išleistas 1996 metais kompanijos Motorola, o pirmasis atlenkiamas telefonas su spalvotu ekranu buvo Samsung T100), bet jis buvo pats populiariausias telefonas atlenkiamujų telefonų ,,aukso amžiuje“ – 2001-2003 metais. Jį, dėl dizaino ir technologinių savybių buvo pamėgę tiek vyrai, tiek moterys. Ir būtent šis telefonas tuo metu įtvirtino kompaniją Samsung, kaip atlenkiamujų telefonų rinkos lyderę.
Šis telefonas pasirodė metais vėliau, nei Samsung S100 ir tapo kompanijos Motorola flagmanu. Ir nors savo techninėmis savybėmis jis pernelyg nestebino(VGA kamera, GPRS, MP3 ir kitos tuo metu jau ne retos funkcijos), bet jį tikrai atsimena visi, kas jo pasirodymo laikotarpiu(2004 metais) jau domėjosi mobiliujų telefonų rinka – aštrus, agresyvus dizainas, šaltos metalinės spalvos – pateisino telefono pavadinimą – RAZR(iš žodžio razor – skustuvas). Ir toks stilius ilgam tapokompanijos Motorola ,,veidu“.
Nors šis telefonas ir neturėjo savyje jokių revoliucinių savybių ir nebuvo toks populiarus, kaip tuometiniai rinkos lyderiai Nokia6310 ir Samsung S100, bet jis buvo, turbūt, pirmasis kokybiškas telefonas su spalvotu ekranu ir funkcijomis, kurias turėjo rinkos lyderiai, ir kurį buvo galima įsigyti už prieinamą kainą. Be to tai buvo pirmasis Sony Ericsson telefonas, su ,,džoistiku“ ir valdymo mygtukais, kas vėliau tapo šios kompanijos įvaizdžio dalimi.
Tai vienas iš tų telefonų, kurie kelią nostalgiją visiems, kas jį turėjo. Tai nebuvo technikos stebuklas, nebuvo jis ir taip išreklamuotas, kad būtų įvaizdžio dalimi, bet tai tiesiog buvo puikus ,,darbinis arkliukas“ - jis buvo tvirtas, turėjo visas tuo metu reikalingas funkcijas ir kokybišką MP3 grotuvą, jo dizainas buvo tikrai patrauklus. Ir jis beveik visiems atitarnavo ne vienerius metus. Nors dabar sklinda legendos, apie Nokia 3310 nesunaikinamumą, bet aš asmeniškai, esu matęs ne vieną sudaužytą ,,noškę“, bet niekada neteko matyti sudaužyto ar šiaip sugedusio K750i.
Jeigu tolimais 2006-2008 metais jūs rinkotės telefoną ne pagal jo technines charakteristikas, o pagal išvaizda, tai, neabejoju, jum teko susidurti su šiuo ,,šokoladu“. Nieko nestebinęs savo savybėmis, jis kažkuo pakerėjo publiką savo išvaizda ir jo buvo parduota tiek daug, kad tikrai galima jį priskirti prie to meto kultinių telefonų.
Tai pirmasis ,,smartfonas“, kuris buvo ir populiarus, ir tapo kultiniu.Kas galėjo sau leisti jį įsigyti – pirko nedvejodami. Kas gi negalėjo –paslapčia svajojo apie jį.Jis turėjo tuometu(2007 metais) puikią 5 megapikselių kamerą, palaikė HSDPA ir buvo tikras to meto telefonų rinkos flagmanas ir pagal savybes, ir pagal geidžiamumą. O jo reklaminė kampanija tuo metu buvo pati didžiausia mobiliujų telefonų istorijoje. Ir tuo metu dar niekas nežinojo, kad Apple jauruošia savo pirmajįiPhoną, kuris kardinaliai pakeitė tiek žmonių supratimą apie telefonus, tiekpačios Nokios likimą – palyginus su iPhonu jų flagmanas jau buvo morališkai pasenęs ir paaiškėjo, kad Nokia technologijų srityje yra keletu metų atsilikusi tiek nuo Apple, tiek nuo HTC ir Samsung. Prasidėjo nauja telefonų era, kur Nokiai jau teko besivijančiosios vaidmuo...