Nelaimė Vankuverije

2010-02-15
|
Nelaimė Vankuverije
Nelaimė Vankuverije
Nelaimė Vankuverije
Nelaimė Vankuverije


Pirmoji Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių pradžia toli gražu nebuvo tokią, kokios daugelis tikėjosi arba planavo.

Dar prieš olimpiados atidarymą vienas nelaimingas atsitikimas nusinešė Gruzijos sportininko gyvybę; šimtai protestuotojų privertė organizatorius pakeisti olimpinio deglo nešimo maršrutą. Olimpinės ugnies uždegimo akimirką, kuriai Kanada intensyviai ruošėsi septynerius metus, sutrikdė techninis gedimas.

Likus kelioms valandoms iki žaidynių atidarymo pradžios rogutininkas Nodaras Kumaritašvilis žuvo per treniruotę, išlėkęs iš liūdnai pagarsėjusio Vislerio treko ir atsitrenkęs į plieninį stulpą.

Gruzijos olimpinės rinktinės nario žūtis aptemdė pirmosios žaidynių dienos nuotaiką. Per atidarymo ceremoniją stadione „BC Place“ N.Kumaritašvilis buvo pagerbtas tylos minute; kalbėjusieji reiškė užuojautą, o vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo. 21 metų rogučių sporto meistro rinktinės draugai žygiavo ryšėdami juodus raiščius ir skareles.

Vėliau, per tris valandas trukusios atidarymo ceremonijos kulminaciją, kai keturi iškilūs Kanados sportininkai turėjo uždegti olimpinį aukurą, kortas sumaišė techninis gedimas.

Sugedus vienai iš keturių ledinio lovio pavidalo kolonų, turėjusių iškilti iš arenos grindų ir suformuoti olimpinį aukurą, čiuožikė Catriona LeMay Doan negalėjo įžiebti joje ugnies.

Legendinis ledo ritulininkas Wayne'as Gretzky, slidininkė Nancy Greene ir krepšininkas Steve'as Nashas savo užduotį įvykdė, kaip planuota, o C.LeMay Doan savo deglu saliutavo žiūrovams.

Už stadiono ribų taip pat ne viskas vyko sklandžiai: šimtai prieš olimpiadą nusiteikusių protestuotojų privertė organizatorius pakeisti paskutinės olimpinio deglo nešimo atkarpos maršrutą, o vėliau susirėmė su policija prie „BC Place“.

Orai taip pat neguodė: dėl neketinančios trauktis šilumos ir lietaus buvo atšauktos treniruotės dviejuose slidinėjimo trasų kompleksuose, taip pat buvo atidėtos mažiausiai vienos kalnų slidinėjimo varžybos.

Tikėtasi, kad Vankuverio žaidynės ateityje sužadins slidinėjimo entuziastų susidomėjimą, tačiau pranešimai apie lietų ir purvą vargu ar padės pritraukti daugiau turistų.

Pirmoji diena buvo ypač varginanti Vankuverio olimpiados organizacinio komiteto (VANOC) vadovui Johnui Furlongui, kuris šiam reginiui pradėjo ruoštis dar prieš 2003 metus, kai Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) suteikė teisę Kanadai organizuoti šias žaidynes.

J.Furlongas ir jo padėjėjai siekė pasiruošti bet kokiam nenumatytam atvejui, tačiau penktadienio renginiai vyko ne taip, kaip planuota.

„Labai apgailestauju, kad man tenka pareiga pranešti šią žinią, – VANOC vadovas sakė žurnalistams, patvirtinęs pranešimus apie N.Kumaritašvilio mirtį. – Tam aš nesu pasiruošęs – niekada nemaniau, kad to prireiks.“

Per vėliau vykusią olimpiados atidarymo ceremoniją J.Furlongas paragino atletus savo pasiekimais pagerbti žuvusį Gruzijos rogučių sporto meistrą.

„Neškite jo olimpinę svajonę ant savo pečių ir varžykitės su jo dvasia savo širdyse“, – sakė jis.

Gedulingą nuotaiką šiek tiek praskaidrino tūkstančių raudonus ir baltus drabužius vilkinčių kanadiečių žiūrovų džiaugsmo protrūkis, kai į stadioną įžengė pakiliai nusiteikusi Kanados olimpinė rinktinė.

Šios olimpinės žaidynės jau trečios Kanadoje; bet lig šiol (1976 ir 1988 metais) savo namuose kanadiečiai aukso medalių nėra laimėję. Šį kartą jie tikisi pirmauti medalių skaičiumi. Aukso medaliai, ypač jei būtų iškovoti artimiausiomis dienomis praskaidrintų niūroką nuotaiką dėl tragedijos ir nesklandumų.

Per atidarymo ceremoniją buvo pagerbtas žuvęs Gruzijos sportininkas N.Kumaritašvilis, o jo tautiečiai, nutarę tęsti kovas olimpiadoje, dalyvių parade ėjo ryšėdami juodus rankovės raiščius paskui savo šalies vėliavą su parištu juodu kaspinu. Didžioji dauguma žiūrovų atsistojo pagerbti jų.

Daugiau kaip 60 tūkst. žmonių susirinko dengtame stadione, kad pamatytų įspūdingą žaidynių atidarymo ceremoniją.

Lauke tuo metu lijo, prognozė savaitgaliui žadėjo gana šiltus orus; dėl to net šias žaidynes kai kas jau vadina Pavasario olimpiada.

Apie pustrečio tūkstančio sportininkų iš 82 valstybių kovos dėl 86 komplektų medalių 15 sporto šakų. Pirmą kartą Žiemos olimpiadoje dalyvauja Kaimanų Salų, Kolumbijos, Ganos, Juodkalnijos, Pakistano, Peru ir Serbijos sportininkai.

Favoritais laikomi vokiečiai ir amerikiečiai, taip pat ir kanadiečiai.

Meninėje atidarymo dalyje dalyvavo garsiausios Kanados žvaigždės, tarp kurių buvo Bryanas Adamsas, Nelly Furtado, Sarah McLachlan ir k.d. lang.

Dalyvavo ir Kanados aborigenų bendruomenių atstovai, parodę savo tautinį meną bei tradicijas. Ir tarp garbingiausių oficialios delegacijos narių buvo keturi aukščiausio rango oficialioje delegacijoje buvo keturi Pirmųjų Tautų vadai; būtent jų teritorijoje vyksta Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių sporto renginiai.

Ceremonijos baigiamojoje dalyje garbė nešti olimpinę vėliavą teko keliems garsiems kanadiečiams, tarp kurių buvo ir garbusis ledo ritulininkas Bobby Orr, dainininkė Anne Murray, automobilių lenktynininkas Jacques Villeneuve, tautos didvyrio Terry Foxo mama Betty Fox.

Jaunystėje dėl kaulų vėžio Terry Foxas prarado koją; 1980 metais jis pradėjo bėgimą per Kanadą, kad surinktų lėšų vėžio tyrimams. Jis sustojo tik įveikęs daugiau kaip 3 tūkstančius mylių; mirė 1981 metais, būdamas 22 metų. Tautiečiai jį gerbia kaip narsumo ir atkaklumo simbolį.

Olimpinė ugnis į Vankuverį buvo atnešta ketvirtadienio vakarą po 106 dienas trukusios fakelo estafetės, kuri aplankė daugiau nei 1 000 bendruomenių visuose Kanados kampeliuose ir iš viso sukorė beveik 45 tūkst. kilometrų. Atletams nešant olimpinę ugnį į Vankuverio rotušę, miesto gyventojai ir svečiai mojavo vėliavomis, mušė tamburinus ir skambino karvių varpeliais.

Beje, olimpinės ugnis estafetę ne kartą mėgino sutrukdyti protestuotojai. Taip buvo ir penktadienį. Teko keisti deglo nešimo maršrutą.

Keli tūkstančiai protestuojančiųjų ėjo stadiono link, kur jos pasitiko policija. Akcija truko kelias valandas, į policininkus mėginta mėtyti pagalius, butelius.

0
0
Savaitės LOL'as
Kabinimo meistro atsitraukimas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2024

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama