PETA: ar visada tikslas pateisina priemones?

2011-03-01
|
Pamela Anderson
PETA – organizacija, kovojanti už gyvūnų teises apie kurią greičiausiai esame girdėję daugelis, tačiau ar visi žinome kokiais radikaliais metodais ši organizacija siekia savo tikslų? Pateikiame sąrašą faktų, kurie rodo, kad ne visada tikslas pateisina priemones.

1. Reikalavimai keisti miestų pavadinimus

Visai nesenai PETA pareikalavo, jog nedidelis miestelis JAV pakeistų savo pavadinimą Fishkill (liet. Žuvų žudymas) į neutralesni. Aišku, miestelio gyventojai gūžtelėjo pečiais ir mandagiai atsisakė ką nors keisti. Tai ne pirmasis PETA bandymas pakeisti miestų pavadinimus, per savo istoriją organizacija pavadinimus siūlė keisti tokiems miestams kaip Slotervilis, Oklahoma, Rodeo, Kalifornija, Hamburgas ir Niujorkas.  Beje, Hamburgui PETA siūlė persivadinti Vegiburgu, ir už tai pažadėjo padovanoti vegetarinių mėsainių už 20 000 JAV dolerių. Žinoma, vokiečiai pasiūlymo atsisakė.

2. Apie mirusį gerai arba nieko?

Ar prisimenate legendinį krokodilų medžiotoją Steve’ą Irwiną? Po jo žūties praėjus vos kelioms dienoms PETA viceprezidentas Danas Matthew pareiškė, kad Steve’as tėra banalus karjeristas, „visko pasiekęs naudodamasis išgąsdintais, priešiškai nusiteikusiais gyvūnais“. Nieko keisto, jog tokio pareiškimų Irwino draugai ir artimieji pareikalavo viešo atsiprašymo.

3. Nesutarimai su žydais

Prieš keletą metų PETA vykdė kampaniją pavadinimu „Holokaustas Tavo lėkštėje“, kur gyvūnų skerdyklas ir fermas lygino su nacių koncentracijos stovyklomis. Toks sulyginimas papiktino žydų organizacijas ir sulaukė neigiamų atsiliepimų. Galiausiai PETA buvo priversta nusileisti ir viešai atsiprašyti žydų dėl šo nevykusio palyginimo.

4. Neetiškas elgesys su gyvūnais


Dauguma gyvūnų, kuruos PETA priglaudžia ir išgelbėja, dažnai taip ir nesuranda naujų šeiminkų ir būna paprasčiausiai užmigdomi. Prieš šešetą metų dėl to kilo didelis skandalas, kai viename JAV prekybos tinklų konteinerių pastebėti PETA darbuotojų išmesti 18 negyvų šunų kūnai. Tai buvo vienas iš keleto  neetiško pačios PETA elgesio su gyvūnais pavyzdžių, už kurį jos darbuotojai buvo teisiami teisme.

5. Konfliktai su feministėmis

PETA taip pat sulaukia ir nuolatinių feminisčių priekaištų. Reklaminės akcijos, kuriose moterys pasirodo nuogos su prierašais „Verčiau vaikščiosiu nuoga nei dėvėsiu kailius“ erzian daugelį feminisčių.Feministinių organizacijų poziciją advokatė Carol J. Adams apibūdino taip: „Aš nesiekčiau gyvūnų laisvės pasinaudodama moterų kūnais.“
11
28
Savaitės LOL'as
Tėvo pamoka
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2023

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama