Trumpa kalėjimo bausmė neturi prasmės

2012-08-18
|

„Žmonės, kurie įvykdė lengvus nusikaltimus, gali sėkmingai atlikti bausmę prižiūrimi atitinkamų valstybinių institucijų, o kalėjimuose turėtų apsigyventi piktybiniai nusikaltėliai ar recidyvistai. Dabar, kai susidūrėme su būtinybe mažinti šios srities finansavimą, pinigus turime leisti itin apgalvotai, siekdami maksimalaus efektyvumo. Todėl naujų kalėjimų statymas – ne išeitis“, pareiškė JAV kalėjimų viršininkų sąjungos vadovas Eoinas McLennanas-Murray.
Londono Imperatoriškojo koledžo tyrėja Julie Trebilcock iš Didžiosios Britanijos pasakoja, kad naujausių tyrimų duomenys patvirtina šią profesionalų nuomonę. „Dauguma mano, kad trumpas įkalinimo laikotarpis retai kada suteikia pakankamai laiko kalėjimo darbuotojams atitinkamai pabendrauti ir paveikti nusikaltėlius. Kalėjimų viršininkai taip pat abejoja, kad sutrumpintas bausmės atlikimo laikas turi teigiamos įtakos kalinio reabilitacijai ir pakartotinių nusikaltimų skaičiaus augimui“, – sako J. Trebilcock.
Už bausmių sistemos reformą kovojanti JAV organizacija „Howard League for Penal Reform“ paskelbė savo tyrimo, kuriame analizavo trumpesnio laikotarpio bausmes nuteistiesiems, rezultatus. Pranešime skelbiama, jog vos 6 % visų esamų ir buvusių kalėjimų darbuotojų sąjungos narių mano, kad trumpa įkalinimo trukmė padarė teigiamą įtaką kalinių reabilitacijai.
Pasaulyje taikomi įvairūs nusikalstamumo mažinimo metodai. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos Meno saloje buvo įsteigtas pirmasis Europoje kalėjimas, kuriame uždrausta rūkyti. Naujasis kalėjimas, kuris valstybei kainavo 42 milijonus svarų, buvo atidarytas 2008 metais, o draudimas rūkyti kalėjimo patalpose bei kieme taikomas ir nuteistiesiems, ir kalėjimo darbuotojams.
Beje, už grotų galima patekti dėl įvairiausių priežasčių. Štai, Vokietijos gyventojui gresia 6 mėnesiai kalėjimo už neįprastą telefono skambučio toną. Šis 54 metų vyras savo mobiliojo telefono „Nokia“ skambučiu pasirinko fragmentą iš Adolfo Hitlerio kalbos, kuriame fiureris griausmingai skelbia, kad „sunaikins žydų pasaulį“, jei Vokietijai teks įsitraukti į karą. O Aukščiausiasis Izraelio teismas laisvės atėmimo bausme nuteisė kelias motinas, kurios atsisakė vykdyti ankstesnio teismo sprendimą, kuriuo buvo įgaliotos neatsiimti savo dukterų iš vienos Izraelio mokyklos. Šio konflikto, kuris vyko masinių ekstremistų demonstracijų fone, priežastis yra ta, kad tėvai nepageidavo, jog jų vaikai mokytųsi vienoje mokykloje su vaikais iš priešiškiems politikams prijaučiančių šeimų.
 

0
4
Savaitės LOL'as
Tikro vyriškumo įrodymas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2022

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama