10 faktų apie alų

2011-10-21
|

1. Alų išrado senovės egiptiečiai, bet filtruoti jo jie taip ir neišmoko, todėl gėrė per šiaudelį.

2. Prieš 4 000 metų Babilone buvo nuostabi tradicija: pirmą mėnesį po vedybų nuotakos tėvas jaunikiui organizuodavo „Alaus mėnesį“ – visą mėnesį kiekvieną dieną vyras galėjo gerti alaus kiek telpa už uošvio sąskaitą.

3. Lenkijos mieste Gdanske yra "alaus varpas". Jo skambėjimas ženklindavo alaus barų atidarymo laiką.

4. Ant Trutnov miesto vartų, įrengtų XVI a. buvo laikrodis, kuris, priešingai, pranešdavo apie barų lankymo laiko pabaigą. Kas neklausydavo - gaudavo baudą. Jei ir tai žmogaus nesustabdydavo, teisėjas galėjo uždrausti jam lankytis baruose metus.

5. Senuose angliškuose pabuose nuolatiniams lankytojams buvo duodami specialūs bokalai su švilpukais. Išgėrus alaus, lankytojas turėjo galimybę nedraskant gerklės, paprašyti dar: tiesiog reikėjo pašvilpti į rankeną.

6. Vienoje Japonijos miesto Matsushiro aludėje kabo plakatas skelbiantis, kad įvykus žemės drebėjimui iki trijų taškų (pagal japonišką skalę), klientas gauna nemokamo alaus.

7. Melburno alaus darykloje, Australijoje, yra darbuotojas, į kurio pareigas įeina uostyti išplautus butelius prieš jiems patenkant į pilstymo cechą. Jo užduotis nustatyti, ar buteliai neturi žibalo kvapo, kurį yra labai sunku išnaikinti net išplovus butelius.

 8. Ames mieste, Ajovos valstijoje, įstatymas draudžia vyrui gulti į lovą su moterimi, jei jis išgėrė daugiau trijų gurkšnių alaus.

9. Deimantų kasykloje Siera Leonėje brangakmeniai yra tiriami aluje. Pasak britų geologų, šiame skystyje brangakmenių savybės tampa akivaizdžios.

10. Zambijoje su alus pagalba kovojama su griaužikais.

7
60
Savaitės LOL'as
Kabinimo meistro atsitraukimas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2024

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama