5 labiausiai neprieinamos vietos

2011-09-22
|

Pristatome 5 labiausiai saugomus objektus, kuriuos galima pamatyti tik nuotraukose.

1. Pasaulio pabaigos saugykla

Šis pastatas buvo atidarytas tolimoje Norvegijos saloje 2008 metais. Atidarytas ir iškarto uždarytas, siekiant išsaugoti ateities kartoms šiuolaikinių augalų sėklų pasaulinio kataklizmo atveju . Šiuo metu ten saugoma 100.000.000  visų paplitusių Žemėje augalų sėklų. Viduje jos laikomos specialiuose konteineriuose temperatūroje -18 laipsnių Celsijaus. Net jei visame pasaulyje staiga dings elektra, o autonominiu maitinimo šaltinis sugęs, sėklos užšaldytos išbus dar apie kelis šimtus metų.

2. Slapta mormonų bažnyčia.

Ši bažnyčia yra įsikūrusi granito uoloje, ir bažnyčios pasekėjai tarpusavyje ją vadina - Vault, arba kripta. Tai patalpų grupė su temperatūros ir drėgmės kontrolės sistema geresniam eksponatų išsaugojimui. Daugybė gaisro, dūmų, drėgmės ir judėjimo jutiklių, kelias tonas  sveriančios durys ir apsaugos darbuotojai nepalieka jokios galimybės ten įsilaužti. Kalbama, kad ten saugomos knygos, dokumentai ir kiti vertingi daiktai.

3. Fort Knox

Iš filmų ši įstaiga žinoma kaip Fort Knox, tačiau oficialiai ji vadinama United States Bullion Repository (JAV barų saugykla) ir yra įsikūrusi netoli karinės bazės Fort Knox. Pats pastatas yra saugumo ir neprieinamumo etalonas su granito sienomis ir 22 tonų sveriančiomis durimis. Saugykla atsidaro įvedus sudėtingą slaptažodį kurio dalis žino skirtingi žmonės. Teritorijoje taip pat įrengta signalizacija, stebėjimo sistema, yra daug ginkluotų sargybinių.

4. Area 51

Šioje teritorijoje, anot žinančių žmonių, yra tyrimų laboratorijos, kurios tiria nežemiškas technologijas, ir karinės bazės. Visa teritorija yra uždaryta, virš jos draudžiama skraidyti orlaiviams, pažeidėjus gali lengvai nušauti. Kitaip tariant, viskas labai rimta.

5. Sadamo Huseino bunkeris

Šis bunkeris yra toks neįveikiamas, kad Amerikos kariuomenė nesugebėjo jo sunaikinti. Dviejų tonų bombą, skirta šalinti požeminius įtvirtinimus tik šiek tiek jį „apibraižė“. Apskaičiuota, kad bunkeris atlaikys net atominės bombos sprogimą, įvykusi už kelių šimtų metrų! 

5
68
Savaitės LOL'as
Kabinimo meistro atsitraukimas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2024

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama