Apie 400 km nuo Škotijos sostinės Edinburgo, Atlanto vandenyne, Škotijai priklausančioje šv. Kildos saloje yra įstabus apleistas akmeninis kaimelis. Kadangi jis yra Hirtos įlankoje, tad paprastai vadinamas ir Hirtos kaimu. Saloje yra įspūdinga gamta, nuostabus kraštovaizdis. Taip pat joje aptinkama žmogaus veiklos pėdsakų paliktų dar prieš 2000 metų. Tačiau sala niekada neturėjo daug gyventojų. Manoma, kad per tuos 2000 metų net nebuvo peržengta 180  pastovių gyventojų riba, o po 1851 metų, net 100 gyventojų.

1930 metais saloje nebeliko nei vieno gyventojo. Bet kodėl? Juk sala buvo pastoviai apgyvendinta ištisus du tūkstantmečius. Priežastys buvo kelios:  keletas avarijų jūroje kurios į krantus atnešė daugybę teršalų, užėjęs nederlius ir pagrindinė, tai mažėjanti populiacija dėl pastoviai išsikeliančios iš salos jaunosios kartos. 

Šv. Kildos sala istoriškai yra labai svarbi visai Škotijai, tad joje pastoviai dirba mokslininkai ir tyrinėtojai, retkarčiais į ją rengiamos ekskursinės grupės. Ir tai yra nieko keisto, nes ši vieta tikrai yra išskirtinė ir nepakartojama.