Brangiausias kilimas pasaulyje

2011-07-15
|
1860 metais Indijos valdovas, Maharadžas Baroda Khanda Rao užsakė pagaminti kilimą, kuris buvo skirtas papuošti pranašo Mahometo kapą Medinoje. Šis spalvingas šilko kilimas, papuoštais smaragdais, safyrais ir deimantais, buvo išsiuvinėtas su daugiau nei dviem milijonais perlų. Anot ekspertų, vienam kvadratiniam kilimo decimetrui, teko apie 5000 perlų ir karoliukų.
Brangiausias kilimas - yra ne tik tikras meno kūrinys, bet ir vertinga pinigų investicija.


Brangiausias kilimas pasaulyjePačio brangiausio kilimo išmatavimai yra 1,73 x 2,64 metro. Jis vėliau buvo parduotas Kataro sostnės Sotheby’s aukcione už 5 485 000 JAV dolerių sumą. Pradinė kaina prasidėjo nuo 4,5 milijonų dolerių. Už teisę turėti šį prabangų kilimą, kovojo tik 3 pirkėjai, likusieji susilaikė nuo dalyvavimo aukcione. Naujo kilimo savininko vardas laikomas didelėje paslaptyje.

Brangiausias kilimas pasaulyjePo netikėtos Maharadžos mirties, kilimas taip ir nebuvo padovanotas Mohamedui Medinoje. Jis jau ne kartą buvo eksponuojamas parodose. 1902-1903 metais Delyje, 1985 metais Metropoliteno meno muziejuje Niujorke.

Brangiausias kilimas pasaulyjeNepaisant to, kad «Perlų kilimas» parduotas aukcione už mažesnę nei tikėtasi sumą. Jis vistiek sumušė pasaulio rekordą. Praėjęs rekordas priklausė, Niujorko Christie’s aukcione, parduotam senoviniam Persų laikų kilimui.

Brangiausias kilimas pasaulyjeIr iki šios dienos, Indijoje užpraeitame amžiuje pagamintas kilimas - išliėka pačiu brangiausiu kilimu pasaulyje.

Brangiausias kilimas pasaulyje

Brangiausias kilimas pasaulyje

Brangiausias kilimas pasaulyje

Brangiausias kilimas pasaulyje

Brangiausias kilimas pasaulyje
0
3
Savaitės LOL'as
Kabinimo meistro atsitraukimas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2024

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama