Kai susiduria moderniausios technologijos ir senasis pasaulis

2012-08-17
|

Kiekvienas tikras Leonardo da Vinci meno gerbėjas svajoja apie galimybę su mikroskopu prisėsti prie Leonardo „Paskutinės vakarienės“ ir iki mažiausios smulkmenėlės išnagrinėti kiekvieną šio Renesanso genijaus teptuko potėpį. Na, taip, anksčiau turėjai būti nebent geriausias meno kūrinių restauratorius, kad galėtum iš taip arti apžiūrėti dailės šedevrus, užtai dabar Tau tereikia interneto prieigos, kad įgyvendintum šią svajonę.

Italai sukūrė interneto tinklalapį http://haltadefinizione.com, į kurį įdėjo dešimties žinomiausių italų Renesanso menininkų itin aukštos rezoliucijos fotografijas. Puslapyje, kuriame veikia flash animacija, galima paspausti ir išdidinti bet kurią Botticelli „Primavera“ ir „Veneros gimimą“, Leonardo „Apreiškimą Švenčiausiai Mergelei Marijai“ ir „Paskutinę vakarienę“, Caravaggio „Bakchą“, Veročio ir Leonardo „Kristaus krikštą“, Gaudenzio Feračio „Kristaus gyvenimo istorijas“, Pantormo „Nuėmimą nuo kryžiaus“ ar, pavyzdžiui, Agnolo Bronzino „Toledo Elanora“.

Nors ant paveikslų http://haltadefinizione.com kūrėjai uždėjo „vandens ženklus“, meno gerbėjams ir dailininkams tai – neįkainojama galimybė iš taip arti pažvelgti į garsiausius italų Renesanso kūrinius. Ši patirtis neprilygsta nei išvykai į muziejų, nei reprodukcijos apžiūrėjimui, nes juk be galo įdomu panagrinėti ne tik dailininkų teptukų potėpius, bet ir tai, kaip laikui bėgant sensta dažai. Itin aukštos rezoliucijos fotografijose galima pamatyti aibę detalių, kurių anksčiau nepastebėjote, net jei į paveikslą žvelgėte šimtus kartų. Pavyzdžiui, Leonardo paveiksle „Apreiškimas Švenčiausiai Mergelei Marijai“ tik dabar galima įžvelgti visus mažučius langelius ir bokštelius, kurie yra nupiešti paveikslo fone nutolusiame mieste, nors žiūrint į paveikslą kaip paprastam lankytojui galerijoje arba įprastame dailės reprodukcijų albume jų beveik neįmanoma įžiūrėti.
 

3
5
Savaitės LOL'as
Tikro vyriškumo įrodymas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2022

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama