Koks šeimos biudžetas idealiausias

2013-06-01
|

 

Tema Delfi.lt : Koks šeimos biudžetas idealiausias: bendras, dalinis ar atskiras? 
 
Daugiausia "like" surinkęs komentaras : 
Biudžetas turi būti tik bendras, ne kitaip bus netvarka. Mano vyras taip įpratintas - visus pinigus nuima nuo kortelės ir tiksliai apskaitai atneša darbovietės išrašytą atsiskaitymo lapelį, tik tam, kad žinočiau kiek tikrai gavo. Pinigų jam nereikia - o kam? Aš jam nuperku pravažiuojantį. Pietus pasigamina namuose ir įsideda. Cigarečių jam nuperku kontrabandinių. Jo rūbams daug neišleidžiu - namuose yra tvarka ir protingai normuojama: vasarinių rūbų 2 metus nešioja, žieminius - tris metus. Batai vasariniai ir žieminiai po 2 metus, dabar galvoju, kad galima apsieiti su viena pora demisezoninių 30 mėnesių. 
Mūsų išlaidos maistui nėra labai didelės mano protingo vadovavimo dėka. Paprastai tai kruopų košės su taukais, makaronai su pomidorų padažu ir margarinu, juoda duona, kartais servelatas ar daktariška dešra. Kiaušiniai pabrango tai nebeperku. Vaikai neišpaikę, jiems visokių egzotikų nereikia ir jie nemėgsta (žuvis, krevetės, jautiena, aviena fermentinis sūris - ir brangoka ir jiems neskanu), savaitgaliais būna be košių dar palepinu varškėčiais, bet čia retkarčiais. Pavalgo mokykloje (suorganizavau nemokamą maitinimą), sakė būna ten ir daržovių ir pieno, tai dėl maisto medžiagų trūkumo nesuku galvos. Vakarienei gauna saldintos arbatos ir po barankėlę, užtai neištinę ir neištešlėję. Vaikus aprengiu per išpardavimus, po 3 - 5 litus už rūbą, bet irgi nepaikinu - normuotai. Skalbiu kartą per savaitę ir tik vieną mašiną, nėr čia ko milteliams švaistyti, todėl, jei nori vaikščioti švarūs, tegul gerbia rūbą ir neteplioja. Viatka Avtomat 14 todėl ir tarnauja jau devyniolikti metai. Kojines išsiskalbia vakare patys, per naktį ant gyvatuko išdžiūsta. 
Daug kainuoja veikų sąsiuviniai, knygos, to negali nepirkti. Pramogoms pinigų beveik neišleidžiu, būna nueina pasivaikščioti po kokį akropolį, pasižiūri kaip vaikai ant ledo čiužinėja - jau ir pramoga. Dar leidžiu internetu pasinaudoti darbo vienom 15 minučių jaunesniajai, ir 25 minutės sūnui, nes jam mokyklai reikia namų darbams. Savaitgaliais po pusvaladnį galima. Vasarą gydytojai išrašo nemokamas reabilitacijas 2 savaitėms, nes vienai bronchinė astma, o kitam poūmis aseptinis sąnario uždegimas, tai atostogos kaip ir nekainuoja. 
Santykiai su vyru geri, manau jis patenkintas, kad jam nereikia rūpintis kaip teisingai panaudoti pinigus. Jis pas mane ir netinginys - baldus sumeistravo, iš bendradarbių gavo prietaisą skaitikliams sustabdyti, mašiną man prižiūri - ir tepalą pakeičia ir ratus permontuoja ir netgi mano mėgiamų pievos gėlių vasarą parneša. Aš sau leidžiu pasilepinti grožio salone kartą per dvi savaites, manau, kad jam atrodau gražiai, bet juk tai nėra svarbiausia. 
Vyras atostogauti nemėgsta, bet rudenį išleidžiu jį į bulviakasį pas gimines kaime, tai nuvažiuoju jo pasiimti ir bulvių ir burokų parvežam žiemai. Buvo čia užpernai viršininkas visą kolektyvą nuvežęs į mokymus kaimo turizmo sodyboj dviem dienom, čia jau negalėjau neleist, nes dar iš darbo būtų išmetę. 
Aš pati tai važiuoju du kartus per metus į sanatoriją Druskininkuose ar Birštone po dvi savaites, manau, kad už rūpestį šeima to nusipelnau. Išvažiuodma nuperku jiems maisto ir palieku kokius 50 litų, jei bus poreikis nupirkti ką nors neatidėliotinai, bet jie man paskui atsiskaito. 
Turiu atidėjus juodai dienai, kur ir kiek žinau aš pati, kitaip disciplinos nebūtų. Juk turi namuose kažkas palaikyti tvarką. 
18
10
Savaitės LOL'as
Nuotraukos, kurios buvo sugadintos dėl antrojo plano [GALERIJA]
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2021

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama