Nežinomi faktai apie Rusiją

2011-06-20
|
Truputis Rusijos spec. tarnybų propagandos! Turbūt nežinojote, kad daugelis šių dalykų yra rusiškos kilmės. 
 
 
Neviansko bokštas Rusijos Neviansko mieste, Sverdlovsko regione pastatytas 18-ame amžiuje. Jame įrengtas žaibolaidis 25 metais lenkė pirmąjį Benjamino Franklino sukonstruotą žaibolaidį. Be to, 60-ies metrų aukščio bokštas pasviręs beveik pora metrų.
 
 
Daimler automobilių kompanija - nepriklausoma britų variklinių transporto priemonių gamybos įmonė, įkurta Londone 1896 metais. Bendrovės variklius sukūrė rusų inžinierius Borisas Luckis, tačiau jo, kaip autoriaus vardas niekad neminėtas, nes teisę į patentus prisiėmė Daimler.
 
 
Karališkasis himnas, oficialus Tailando himnas iki 1932-ųjų buvo sukurtas rusų kompozitoriaus Piotro Čiurovskio.
 
 
Daugelis pirmaujančių mokslininkų ir konstruktorių kilę iš Rusijos. Jie išrado bevielį telegrafą, sraigtasparnius, bombonešius, spalvotą fotografiją ir TV. Dėl kai kurių išradimų ginčijamasi iki šiol. Pavyzdžiui, bevielis telegrafas išrastas dviejų žmonių panašiu metu - italo Giuljemo Markonio ir ruso Aleksandro Popovo. Tačiau italas anksčiau užpatentavo išradimą. (Matyt, Popovas tuo metu šventė su degtinės buteliu).
 
 
Pirmąjį vaizdajuoščių magnetofoną sukūrė amerikiečių kompanija AMPEX. Jos įkūrėjas - Aleksandras Michailovičius Poniatovas. Raidės AMP žymi jo incialus.
 
 
Pirmąjį pasaulyje lėktuvą rusai išbandė 20 metų prieš tą patį padarant broliams Vraitams.
 
 
Du iš penkių Holivudo įkūrėjų atvyko iš Rusijos. Vienas MGM (Metro–Goldwyn–Mayer) studijos įkūrėjų buvo Luisas Mejeris. Jis niekada gyvenime normaliai nešnekėjo angliškai.
 
 
Žymiuosius Channel nr. 5 kvepalus išrado ne Koko Šanel, kaip dažnai klaidingai manoma, o imigrantas iš Rusijos Konstantinas Veriginas.
 
 
Pirmoji dirbtinė širdis sukurta Rusijoje 1936 metais.
5
48
Savaitės LOL'as
Tikro vyriškumo įrodymas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2022

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama