Pasaulio pirmieji (TOP-15)

2011-05-08
|

1. Pirmoji skaitmeninė kamera (1975).
Šaltą 1975-ųjų gruodį „Kodak“ inžinierius Stevas Sassonas sukūrė aparatą, kuris pakeitė fotografiją. Pirmoji juodai-balta kamera fiksavo 0.01 megapikselių vaizdus ir buvo maždaug skrudintuvo dydžio.

2. Pirmasis motelis (1925).
Kaliforminijoje įkurtas „Motel Inn“ buvo pirmasis motelis pasaulyje. Naktis motelyje tekainavo 1.25$. Savininkas Arthuras Heinemanas nebuvo pasiturintis žmogus, tad neužpatentuotą pavadinimą „motelis“ netrukus perėmė ir konkurentai.

3. Pirmasis albumo viršelis (1938).
Pirmąjį istorijoje albumo viršelį sukūrė dizaineris Aleksas Steinweissas albumui "Smash Song Hits pagal Rodgers ir Hart". Prieš tai muzikinės plokštelės buvo vyniojamos į paprasčiausią rudą popierių.

4. Pirmoji novelė (1007).
Japonijoje daugiau kaip prieš tūkstantį metų parašyta "Sakmė apie Genji" yra laikoma pirmąja novele. Kūrinyje pasakojama romantiška istorija apie imperatoriaus sūnų ir jo moteris yra mėgstama iki šių dienų.

5. Pirmasis pasaulyje serveris ir pirmoji internetinė svetainė (1990).
„Info.cern.ch“ buvo pirmas interneto svetainės ir serverio adresas ir veikė kompiuteryje „Next“.

6. Pirmasis motociklas (1885).
Pirmą motociklą sukonstravo Vokietijos išradėjai Gottliebas Daimleris ir Wilhelmas Maybachas. Iš esmės tai buvo motorizuotas dviratis, nors išradėjai išradimą pakrikštijo "jojimo mašina " (vok. „Reitwagen“). „Reitwagen“ taip pat buvo pirmoji pasaulyje nafta varoma transporto priemonė.

7. Pirmas rentgeno aparatas (1895).
1895 m. Vokietijos mokslininkas Vilhelmas Konradas Rentgenas pastebėjo, kad greitų elektronų srautui susidūrus su kokia nors kieta medžiaga, skleidžiami ypatingi spinduliai, kurie prasiskverbia pro šviesai neskaidrias medžiagas. Panaudodamas žinias mokslininkas kūrė labai pravartų medicinoje įrenginį.
Pirmoje rentgeno nuotraukoje užfiksuota mokslininko žmonos ranka.

8. Pirmoji pasaulyje kompiuterio pelė (1964).
Pirmąją kompiuterio pelę sukonstravo inžinierius Douglas Engelbartas. Pirmasis priedas, be kurio dabar sunku įsivaizduoti darbą kompiuteriu, buvo kvadratinis, dideliais mygtukais ir buvo padarytas iš medžio.

9. Pirmasis dangoraižis (1885).
Pirmasis istorijoje dangoraižis pastatytas Čikagoje (JAV), vadinosi „Home Insurance Building“. Šis pastatas iš pradžių buvo dešimties aukštų, dar du aukštai buvo pastatyti 1890 metais. 42 metrų aukščio dangoraižis pionierius buvo nugriautas 1931 metais.

10. Pirmasis šiuolaikinio automobilio prototipas (1938).
„General motors“ sukurtas „Buick Y“ buvo pirmasis automobilis savo koncepsija panašus į šiuolaikinius automobilius. „Buick Y“ turėjo elektrinius priekinius žibintus, „pistoletais“ ornamentuotas sėdynes, plačius buferius bei durų rankenėles.

11. Pirmasis MP3 grotuvas (1998).
„Eiger Labs“ išleistas MPMan buvo pirmasis MP3 formato grotuvas. 32MB vidinės atminties, papildomos iki 64MB, 91 x 70 x 16.5 mm matmenų (vidutinio mobilaus telefono dydžio) grotuvas kainavo nei daug nei mažai - 69$.

12. Pirmasis kryžiažodis (1913).
Arthuras Wynnas turėjo paskutinį puslapį tuo metu populiariame laikraštyje „New York World“. Vieną dieną (tai buvo gruodžio 21-oji) vyrukas į pasaulį paleido „Word-cross for the Christmas edition“. Jis negalėjo nuspėti kokią pasaulinę maniją sukels šis atradimas!

13. Pirmasis pasaulyje mikroprocesorius (1971).
„Viki“ žodyne šis reikšmingas išradimas apibūdinamas kaip „procesorius, kurio elementai yra sumažinti ir telpa į vieną ar keletą mikrograndyną (mikroschemą)“. Pirmą keturių bitų mikroprocesorių „4004“ sukūrė firma INTEL.

14. Pirmasis žurnalas (1731).
Pirmasis žurnalas, kuris vadinosi „Džentelmenų žurnalas“ („The Gentleman's Magazine“), buvo leidžiamas Londone. Žurnalo redaktorius Edwardas Keivas pavadinimą „žurnalas“ (angl. „magazin“) pasiskolino iš arabiškos sandėliavimo (vietos, skirtos saugoti įvairiems daiktams) analogijos.

15. Pirmoji nuotrauka (1826).
Prancūzų mokslininkas Josephas Nicéphore Niépcas nufotografavo pirmą nuotrauką ir pavadino ją „Vaizdas per langą Le Gras“. Fotografijoje įamžintas jo šeimos užmiesčio namų langas.

4
79
Savaitės LOL'as
Tėvo pamoka
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2023

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama