"Vkontakte" kompanijos būstinė

2011-07-26
|
Vieno populiariausių Rusijos socialinių tinklų "Vkontakte" įsikūrė pačiame Sankt Peterburgo miesto centre esančiuose "Zingerio namuose" (jie 20 amžiaus pradžioje buvo pastatyti amerikiečių kompanijos "Zinger", pagarsėjusiai siuvimo mašinėlių gamyba, užsakymu ir tapo pirmuoju verslo centru Rusijos miestų statybos istorijoje). Baigus restauraciją 2006 metais apatiniuose pastato aukštuose įsikūrė centrinis knygynas "Knygos namai", o visai neseniai į viršutinius aukštus iš nedidelio nuomuojamo buto atsikraustė "Vkontakte". Įdomu, kad iki jų pastate buvo įsikūrę didžiausias Rusijoje žiniasklaidos holdingas "Gazprom-Media" ir "Maskvos banko" skyrius.
 
 
Biuro priimamasis atrodo kiek niūrokai, bet šiuolaikiškai.
 
 
Tačiau dar keisčiau atrodo pasitarimų kambarys... Niūru, bet įdomu. Ne kasdieną turi galimybę pasinerti į viduramžių atmosferą.
 
 
Biure yra dar mažiausiai penki pasitarimų kambariai, dekoruoti pagal labiau tradicinį stilių, nors visai neaišku kam tiek patalpų pasitarimams jei jų, kaip teigia darbuotojai, nebūna visai. Nebent priiminėti svečius.
 
 
 
Stalas su kompanijos logotipo įspaudu.
 
 
Įprastos darbo vietos atrodo kiek paprasčiau. Štai, pavyzdžiui, vieta kur code'ina programuotojai.
 
 
Darbas paprastai prasideda 12 valandą. Keista, bet su Mac'ais niekas nedirba, jų visame ofise yra tik trys. Beje, vienas darbuotojas čia gyvena; jis turi lovą ir viską, ko tik prireiktų.
 
 
Šios patalpos tai savotiška "Vkontakte" švietimo iniciatyva. Čia dėstomos paskaitos talentingiems moksleiviams matematikams ir pirmų kursų studentams. Yra ir nuosava komanda jaunų programuotuojų, kuriuos siunčia į pasaulio programavimo čempionatus. 
 
 
Į kompaniją priimami tik patys pačiausi: tie, kas puikiai mokėsi mokykloje ir Aukštają mokyklą baigė su pagyrimu, laimėjo tarptautines olimpiadas ir kitus konkursus. Tikriausiai, jie gauna ir atitinkamą atlyginimą. 
 
 
Kompanijos įkūrėjas Pavlas Durovas, kieno egzistavimu daug kas abėjoja, iš tikrųjų egzistuoja. Ir dirba jis paprastam kabinete, niekuo neišsiskirdamas iš kitų darbuotojų, o namo keliauja ne žydru malunsparniu, o metro, todėl jo noras išlikti šešėlyje pilnai suprantamas. Taip važiuoji vakare metro iš darbo ir galvoji "Šitas vyras panašus į Durovą... bet neee, Durovas niekada navažinėtų metro".
 
 
Pastate dirba net floristė, kuri prižiūri visus augalus. 
 
 
Ir įdomiausia detalė. Biuro vadybininko kabinete yra sraigtiniai laiptai vedantys ant pastato stogo, o stogas yra dekoruotas dideliu stikliniu gaubliu, kuriuo kompanija "Zinger" norėjo pademonstruoti savo veiklos mastą. Nors iš tiesų taip buvo bandoma apeiti valdžios draudimą statyti Peterburge pastatus, aukštesnius už Žiemos Rūmus.
 
 
 
Vienintelis pastato trūkumas - parkavimosi vietų nebuvimas. Bet daugelis darbuotojų įprato į darbą keliauti... kateriais Gribojedovo kanalu.
 
3
24
Savaitės LOL'as
Tikro vyriškumo įrodymas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2022

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama