Maiklo Džeksono atminimui

2009-06-26
|

Pasaulį pasiekė neįtikėtina žinia: mirė popmuzikos karalius Michealas Jacksonas. Šia žinią išgirdau savo draugės namuose Los Andžele. Netrukus „TBS“ (viename populiariausių JAV televizijos komercinių kanalų) turėjo prasidėti „Draugų“ serija, bet reklama nutrūksta ir išgirstu vyrą, tiesioginiame eteryje sakantį, jog pagaliau gali patvirtinti prieš pusvalandį gautą naujieną: popkaralius, trijų vaikų tėvas, M.Jacksonas mirė.


Apie netektį – tiesioginės žinios daugelyje kanalų

Pirma mintis, šovusi į galvą – to negali būti. Greitai peržiūrėjome visus televizijos kanalus, bet daugelyje sutrikę žurnalistai, reporteriai komentavo jau tiesioginius vaizdus iš Ronaldo Reagano UCLA medicinos centro, kur komos būsenos atvežtas M.Jacksonas nebuvo atgaivintas.

Šis vienas geriausių ne tik Valstijose, bet ir pasaulyje medicinos centrų per pirmą pusvalandį buvo apsuptas šimtų UCLA universiteto miestelio studentų. Praėjus kelioms valandoms čia jau buriavosi tūkstančiai gedinčių gerbėjų iš Los Andželo apylinkių. Ligoninė buvo stebima daugybės policijos pareigūnų. Tuo metu Lietuvoje buvo apie antra valanda nakties.Mirties priežastis – savižudybė, infarktas, žmogžudystė, vėžys...

Pirminė žurnalistų paskelbta mirties priežastis – infarktas. Laikui bėgant vis daugiau reporterių pradėjo kalbėti apie tai, jog pastaruosius mėnesius M.Jacksonas daug repetavo, ruošėsi būsimam penkiasdešimties koncertų turui po pasaulį ir buvo išsekęs, netekęs daug svorio, nervingas, elgdavosi neprognozuojamai.

Pranešama, kad devinto dešimtmečio pabaigoje atlikėjas buvo priklausomas nuo skausmą malšinančių vaistų, tad tokia netikėta mirtis gali būti ir vėl sugrįžusi priklausomybė, svarstyta savižudybės versija.

Ir, pagaliau, kai pirmą kartą pareigūnai oficialiai pranešė apie M.Jacksono mirtį, žurnalistai iškėlė ir trečią versiją – žmogžudystė.

Įtartas odos vėžys

Nors dainininką pažinoję muzikos verslo atstovai tiesioginiame eteryje neigė, bet žurnalistų buvo prabilta ir apie tai, jog paskutiniuosius mėnesius ant dainininko veido bei rankų pastebėtos įtartinos dėmės ir jam įtartas odos vėžys.

Visi tiesioginio eterio metu kalbinti dainininką pažinoję prodiuseriai, draugai, net kai kurie žurnalistai, stengėsi paneigti gandus apie blogą popkaraliaus sveikatą. Pabrėžiama, kad jis daug repetavo, laukė savo antrojo sugrįžimo į sceną ir nuolat visiems pasakojo, koks dėl to jaučiasi laimingas.

Beje, įdomus faktas - šokėjų komanda koncertiniam turui buvo surinkta ir pasamdyta tik iki turo pradžios Londone likus šešioms savaitėms.

Tik vaikai sakė tiesą

„MJJ“ (atlikėjui priklausiusios prodiuserinės kompanijos) buvęs ilgametis prezidentas Jerry Greenbergas „Fox News“ televizijai teigė, jog žurnalistai neturėtų nuolat minėti 1993 m. ir 2005 m. skandalų dėl vaikų tvirkinimo. Popkaralius Jerry Greenbergui visada pasakodavo, jog vaikų jo gyvenime daugiausia todėl, kad tik jie vieninteliai jam sakydavo tiesą.

Jis atlikėjo nueitą sunkų šlovės kelią prilygino Muhamedo Ali – daugkartinio sunkiasvorio bokso čempiono - karjerai.

Šešėlį dėl vaikų tvirkinimo neigė ir žymus aiškiaregis Uri Gelleris. Uri Gelleris buvo vienas iš tų nedaugelio žmonių, artimai pažinojusių žymiausią visų laikų popmuzikantą.

Gelbėjosi hipnozės seansais

„Aš net galėjau ant jo rėkti, kai matydavau, jog jis daro klaidų“, - sakė U.Gelleris. Tačiau neįvardino, dėl ko kildavo konfliktai. Uri Gelleris buvo artimas ir Johno Lennono draugas, jo terapijose dalyvauja daug dabartinių šou pasaulio žvaigždžių, bet M.Jacksoną aiškiaregys įvardino kaip pačią įspūdingiausią asmenybę, kurią jam teko pažinti.

Dėl polinkio vartoti skausmą malšinančius vaistus popkaralius į šį specialistą kreipėsi devinto dešimtmečio pabaigoje. Hipnozės metu U.Gelleris, nors ir pripažįsta, kad tai buvo neetiška, paklausė, koks yra dainininko ryšys su vaikais.

„Atsakymas buvo labai greitas. Ir jis buvo neigiamas. Todėl aš juo tikiu. Visa tai, ką jis patyrė dėl iškeltų bylų, smarkiai paveikė jo gyvenimą, sunku apibūdinti, ką jis išgyveno. Šio žmogaus gyvenimas ir taip buvo sunkus dar nuo tada, kai jam sukako treji metai.“

Namuose artimųjų nebuvo

Finansinių sunkumų turėjęs dainininkas praėjusių metų lapkričio mėnesį buvo priverstas parduoti savo „Neverland“ rančą ir brangiausiame Beverli Hillso rajone Bel Air nuomojosi namą už šimtą tūkstančių dolerių per mėnesį. Būtent į šį namą iškviesti dainininko gelbėti atvyko „911“ tarnybos medikai.

Pranešama, kad tuo metu atlikėjo namuose nebuvo artimųjų. O pirmoji į ligoninę atsisveikinti jau su mirusiu draugu atvyko jo ilgametė bičiulė, aktorė Elizabeth Taylor.

Mirtis paveikė ir žurnalistus

Daugelis žurnalistų neslėpė susijaudinimo ir savo darbą - pranešti apie M.Jacksono mirtį - vadino baisiu sapnu, iš kurio norėtų nubusti, sunkiausia kada nors pranešta naujiena. Kiti teigė, jog patys negali patikėti tuo, ką turi kalbėti tiesioginiame eteryje. Teko išgirsti ir verkiančių reporterių, žurnalistų, kurie rengdami reportažus prie M.Jacksono namų iš susijaudinimo nustodavo kalbėti.

Palietė daugelio gyvenimus

Žinia apie dainininko mirtį sklido ne tik per televiziją, žmonės šiandien vieni kitiems naujieną perdavė visur - prekybos centruose, kavinėse, gatvėse, socialiniuose interneto portaluose. Dalinosi savo įspūdžiais, emocijomis, savo sąsajomis su Michaelu Jacksonu. Štai vienos kavinės padavėjas sakė, jog kaip tik niūniavo „beat it, just beat it...“ dievaičio dainos žodžius, kai išgirdo žinią apie jo mirtį. Kiti kavinės lankytojai stebėjosi, kad toks turtingas, žymus ir nuolat sportuojantis žmogus gali mirti nuo infarkto.

Vietos žurnalistai drąsiai teigia, jog popkaralius savo muzika vienaip ar kitaip palietė daugelio žmonių gyvenimus. Vieni jo klausėsi mokykloje, kiti per išleistuves, vestuves, pirmąjį pasimatymą...

Pranoko Johną Lennoną ir Elvį Presley

M.Jacksonas - pirmasis juodaodis atlikėjas parodytas per MTV, laikomas naujos eros pradininku, ištrynusiu skirtumus tarp juodaodžių ir baltaodžių. Daugelio vadinamas vaiku suaugusio žmogaus kūne, M.Jacksonas buvo ir talentingas šou pasaulio atstovas, visada žinojęs, kaip gerbėjams pateikti geriausią produktą.

Pasauliui jis paliko ne tik hitais tapusias dainas, bet ir „moonwalk“ vadinamą šokį, videoklipus iš kurių kiti atlikėjai mokosi. Valstijų žurnalistai jį įvardino žmogumi, neturinčiu sau lygių, į nieką nepanašų, ikoną, kurią ilgai kopijavo ir kopijuos daugelis atlikėjų ir gerbėjų.

Dabar jau į istorijos puslapius rašoma, kad M.Jacksono būdas prilygo Waltui Disney, o talentas pranoko Johno Lennono ir Elvio Presley sugebėjimus. Pranešama, kad susidomėjimas šio atlikėjo laidotuvėmis galbūt bus didesnis net ir už atsisveikinimą su princese Diana.

Iranui simbolizuos demokratiją

Amerikietis muzikos pasaulio atstovas už šalies ribų jau tapo ir politiniu laisvės simboliu. Iraniečiai rytoj vyksiančiame proteste M.Jacksono portretus planuoja nešti kaip demokratijos, laisvės ir lygybės ženklą. Baiminamasi, jog popkaraliaus mirtis gali užgožti ir patį Irano konfliktą, kuris ir JAV kelia daug diskusijų.

M.Jacksono žvaigždė uždengta

Pagal nerašytas Holivudo taisykles gedintys gerbėjai pagarbą atiduoda ant žvaigždžių alėjoje esančios žvaigždės palikdami gėlių. Ironiška, bet Michael Jacksono žvaigždė šiandien buvo uždengta dėl vykusio renginio.

Dainininko žvaigždė yra šalia žymiojo „Chineese theatre“, kur nuolat vyksta prestižinių filmų premjeros. Tačiau gerbėjai galėjo padėti gėlių ant kitos - Jacksonų penketukui priklausančios žvaigždės. Rytoj nuo devynių valandų ryto vietos laiku, gėlių bus galima padėti jau ir ant popkaraliaus žvaigždės.

Kūnas perkeltas

Dainininko kūnas iš UCLA medicinos centro pavakare vietos laiku buvo išskraidintas į apylinkės kriminologinių tyrimų centrą. Pranešama, kad organų tyrimai gali užtrukti keletą dienų.

Ši kelionė buvo pirmas kartas, kai Michaelo Jacksono gerbėjai savo dievaitį išvydo mirusį. Televizijos ekrane nuolat buvo kartojamas vaizdas, kai į baltą maišą įvilktas kūnas iš malūnsparnio perkeliamas į medicinos automobilį. O žurnalistai negalėjo nuslėpti susijaudinimo, jog tai viskas – baltas, beveik tuščias automobilis su mėlyna juosta šonuose išveža popkaraliaus kūną.
Šaltinis Delfi.lt

Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
Maiklo Džeksono atminimui
0
1
Savaitės LOL'as
Kabinimo meistro atsitraukimas
Aplankom draugus
Mėnesio populiariausi
LOL.lt Facebook'e
lol.lt © 2023

Informacija: [email protected]

Privatumo politika

All Media Digital
AMD logotipas
Ši svetainė talpinama